Kalendarium

Najbardziej kompletna baza wiedzy na temat pontyfikatu Jana Pawła II.
27 lat opisane dzień po dniu. Kolejne lata i opisy są dodawane stopniowo.

14.11.1978

  • Audiencja dla grupy zakonnic i wiernych z archidiecezji Ernakulam, przybyłych do Rzymu na obchody 25-lecia konsekracji biskupiej kard. Josepha Parecattila

Odbierz e-booka za darmo

"Dzieje pontyfikatu Świętego Jana Pawła II" to monumentalna seria dokumentująca historię Papieża Polaka od dnia wyboru poprzez wszystkie pielgrzymki aż po dzień pogrzebu. Nie jest to tylko dzieło historyczne ale przede wszystkim drogowskaz który podpowiada jak żyć. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II. Wyjątkowa seria liczy 27 tomów z których każdy zawiera od 200 do 224 stron. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron! Aby uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz propagować Jego nauczenia tę wyjątkową księgę w wersji e-booka oddajemy za darmo w Państwa ręce. Wystarczy zostawić swój adres e-mail i odbierać co miesiąc kolejny z 27 tomów!

Kościół zawsze był z narodem i nigdy jego losy nie były mu obojętne. Pogłębiał nieustannie i wytrwale świadomość naszego narodu, przenikając ją mocami nadprzyrodzonymi. Trwa w nim nieprzerwanie przez dziesięć wieków – nikt i nic nie zdołało go oderwać od Narodu i zniszczyć tej duchowej łączności: ani zaborcy, ani okrucieństwa ostatniej wojny, ani ideologia marksistowska. Kościół spełniał zawsze zadanie jednoczące i integrujące Polaków w imię Krzyża Chrystusowego i Ewangelii. Umacniał więź społeczną i kształtował jedność duchową.

- Jan Paweł II, 1993

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci