Kalendarium

Najbardziej kompletna baza wiedzy na temat pontyfikatu Jana Pawła II.
27 lat opisane dzień po dniu. Kolejne lata i opisy są dodawane stopniowo.

14.11.1978

  • Audiencja dla grupy zakonnic i wiernych z archidiecezji Ernakulam, przybyłych do Rzymu na obchody 25-lecia konsekracji biskupiej kard. Josepha Parecattila

Odbierz e-booka za darmo

"Dzieje pontyfikatu Świętego Jana Pawła II" to monumentalna seria dokumentująca historię Papieża Polaka od dnia wyboru poprzez wszystkie pielgrzymki aż po dzień pogrzebu. Nie jest to tylko dzieło historyczne ale przede wszystkim drogowskaz który podpowiada jak żyć. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II. Wyjątkowa seria liczy 27 tomów z których każdy zawiera od 200 do 224 stron. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron! Aby uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz propagować Jego nauczenia tę wyjątkową księgę w wersji e-booka oddajemy za darmo w Państwa ręce. Wystarczy zostawić swój adres e-mail i odbierać co miesiąc kolejny z 27 tomów!

W dzisiejszym świecie dokonują się głębokie i szybkie przemiany społeczne, co prowadzi do zachwiania wielu moralnych punktów odniesienia, pogrążając ludzi w chaosie, a czasem w rozpaczy. Dekalog jest jak gdyby kompasem, który na wzburzonym morzu pozwala nie zagubić właściwego kursu i dotrzeć do przystani. (…). wybierajcie wąską drogę, którą Bóg wskazuje wam w swoich przykazaniach. Są to słowa prawdy i życia. Droga, która wydaje się szeroka i wygodna, często okazuje się później mylna i fałszywa. Nie przechodźcie od zniewolenia przez reżim komunistyczny do niewoli konsumpcjonizmu – innej formy materializmu, która choć otwarcie nie odrzuca Boga, sprzeciwia się Mu w praktyce, wykluczając Go z ludzkiego życia.

- Jan Paweł II, Lwów 2001

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci