Kalendarium

Najbardziej kompletna baza wiedzy na temat pontyfikatu Jana Pawła II.
27 lat opisane dzień po dniu. Kolejne lata i opisy są dodawane stopniowo.

25.10.1978

  • Pierwsza środowa audiencja ogólna
  • Orędzie z okazji 50-lecia Międzynarodowego Związku Katolickiego ds. Radia i Telewizji (UNDA), skierowane na ręce przewodniczącego Agnellusa Andrew OFM, do kierowników Związku ze 109 krajów, przybyłych na spotkanie w Kolonii
  • Pierwszy wyjazd do letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo

Odbierz e-booka za darmo

"Dzieje pontyfikatu Świętego Jana Pawła II" to monumentalna seria dokumentująca historię Papieża Polaka od dnia wyboru poprzez wszystkie pielgrzymki aż po dzień pogrzebu. Nie jest to tylko dzieło historyczne ale przede wszystkim drogowskaz który podpowiada jak żyć. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II. Wyjątkowa seria liczy 27 tomów z których każdy zawiera od 200 do 224 stron. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron! Aby uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz propagować Jego nauczenia tę wyjątkową księgę w wersji e-booka oddajemy za darmo w Państwa ręce. Wystarczy zostawić swój adres e-mail i odbierać co miesiąc kolejny z 27 tomów!

nie pozwólcie, aby czas, który Bóg wam daje, mijał tak, jakby wszystko było przypadkiem. Św. Jan powiedział nam, że wszystko zostało uczynione w Chrystusie. Wierzcie zatem niezachwianie w Niego. On kieruje historią poszczególnych ludzi, tak jak kieruje dziejami ludzkości. Chrystus szanuje oczywiście naszą wolność, ale poprzez wszystkie doświadczenia życia, radosne czy gorzkie, nieustannie prosi nas, byśmy wierzyli w Niego, w Jego słowo, w rzeczywistość Kościoła, w życie wieczne! Dlatego nie sądźcie nigdy, że w Jego oczach jesteście nieznajomymi, niczym puste liczby tworzące anonimowy tłum. Chrystus ceni każdego z was, każdego osobiście zna i gorąco kocha, nawet kiedy o tym nie wiecie.

- Jan Paweł II, Rzym 2000

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci