Kalendarium

Najbardziej kompletna baza wiedzy na temat pontyfikatu Jana Pawła II.
27 lat opisane dzień po dniu. Kolejne lata i opisy są dodawane stopniowo.

4.11.1978

  • Audiencja dla Świętego Kolegium 31 kardynałów przybyłych z życzeniami imieninowymi w dniu św. Karola
  • Spotkanie z delegacją profesorów i studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  • 2. pielgrzymka do Włoch; podróż do grobu św. Franciszka, patrona Włoch i złożenie hołdu św. Biedaczynie
  • Nawiedzenie grobu św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Włoch, w Bazylice Santa Maria sopra Minerva (Matki Bożej nad Minerwą); udział w Mszy św. celebrowanej przez abp. Mario Ismaele Castellano ze Sieny
  • Rozpoczęcie I zgromadzenia plenarnego Świętego Kolegium Kardynałów

Odbierz e-booka za darmo

"Dzieje pontyfikatu Świętego Jana Pawła II" to monumentalna seria dokumentująca historię Papieża Polaka od dnia wyboru poprzez wszystkie pielgrzymki aż po dzień pogrzebu. Nie jest to tylko dzieło historyczne ale przede wszystkim drogowskaz który podpowiada jak żyć. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II. Wyjątkowa seria liczy 27 tomów z których każdy zawiera od 200 do 224 stron. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron! Aby uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz propagować Jego nauczenia tę wyjątkową księgę w wersji e-booka oddajemy za darmo w Państwa ręce. Wystarczy zostawić swój adres e-mail i odbierać co miesiąc kolejny z 27 tomów!

Odrzucenie Boga nie uczyniło człowieka bardziej wolnym – przestrzegał Ojciec Święty. – Naraziło go raczej na różne formy zniewolenia, redukując rolę władzy politycznej do siły posługującej się przemocą i uciskiem. Ludzie polityki, nie zapominajcie tej surowej lekcji historii! Waszym zadaniem jest służba narodowi, zapewnienie wszystkim pokoju i równości praw. Opierajcie się pokusie czerpania z władzy korzyści osobistych lub grupowych. Troszczcie się zawsze o los ubogich i działajcie na wszelkie zgodne z prawem sposoby, aby zapewnić wszystkim możliwość osiągnięcia należnego dobrobytu.

- Jan Paweł II, 2001 Ukraina

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci