Kalendarium

Najbardziej kompletna baza wiedzy na temat pontyfikatu Jana Pawła II.
27 lat opisane dzień po dniu. Kolejne lata i opisy są dodawane stopniowo.

9.11.1978

  • Pierwsze spotkanie Jana Pawła II z duchowieństwem diecezji rzymskiej
  • Audiencja dla dwóch grup biskupów amerykańskich z VII Okręgu oraz z V Okręgu Pastoralnego przybyłych do Watykanu z kanoniczną wizytą „ad limina Apostolorum

Odbierz e-booka za darmo

"Dzieje pontyfikatu Świętego Jana Pawła II" to monumentalna seria dokumentująca historię Papieża Polaka od dnia wyboru poprzez wszystkie pielgrzymki aż po dzień pogrzebu. Nie jest to tylko dzieło historyczne ale przede wszystkim drogowskaz który podpowiada jak żyć. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II. Wyjątkowa seria liczy 27 tomów z których każdy zawiera od 200 do 224 stron. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron! Aby uczcić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz propagować Jego nauczenia tę wyjątkową księgę w wersji e-booka oddajemy za darmo w Państwa ręce. Wystarczy zostawić swój adres e-mail i odbierać co miesiąc kolejny z 27 tomów!

Europa musi na nowo odkryć i uświadomić sobie wspólne wartości, które ukształtowały jej tożsamość i które składają się na jej pamięć historyczną. Centralną zasadą naszego wspólnego europejskiego dziedzictwa – religijnego, prawnego i kulturowego – jest wyjątkowa i niezbywalna godność człowieka. Rada Europy, dając wyraz temu bogatemu dziedzictwu historycznemu, uczyniła głoszenie i ochronę praw człowieka podstawą swoich działań politycznych.

- Jan Paweł II, Strasburskim forum Rady Europy w październiku 1988 r.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci